خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم
خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم با مجوز رسمی از اتحادیه

خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم با مجوز رسمی از اتحادیه

دوستان و همراهان همیشگی و گرامی ، در این نوشتار قصد آن را داریم تا شما عزیزان را با نحوه صحیح و قانونی خرید لپ تاپ دست دوم و استوک و کارکرده ، توسط فروشگاهی که دارای مجوزی رسمی است آشنا نمائیم ، تا همگی سرورانی که قصد نموده اید که رایانه قابل حمل دست دوم و کارکرده و استوک خود را به فروش برسانید با خیالی بسیار آسوده اقدام به عملی نمودن تصمیم خود فرمائید و در عاقبت کار از به فروش رساندن لپ تاپ استوک خود به چنین خریداری که دارای جوازی رسمی است رضایت کافی را داشته باشید.

 

مراحل خرید و فروش لپ تاپ استوک 

مراحل خرید لپ تاپ استوک و یا فروش آن ، از یک خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم با مجوز قانونی از یک مرجع ذی صلاح مانند اتحادیه شهر  ، به ترتیب زیر است :

 • یک – اعزام متصدی خرید فروشگاه به محل کار یا سکونت فروشنده لپ تاپ کارکرده با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر از سوی فروشگاه و دیگر مدارک معتبر مانند دفتر خرید و فروش لپ تاپ دست دوم که از سوی اتحادیه فن آوران رایانه تهران در اختیار چنین خریداران و فروشگاههایی قرار داده شده است.
 • دو – مشاهده از نزدیک و بررسی ابتدایی لپتاپ دست دومی که قرار است توسط فرد فروشنده به فروشگاه دارای مجوز و طالب خرید آن فروخته گردد به وسیله متصدی خرید فروشگاه
 • سه- مسجل شدن هویت قانونی فروشنده لپتاپ استوک برای متصدی خرید فروشگاه دارای مجوز رسمی صادره از سوی اتحادیه مربوطه
 • چهار – دریافت فاکتور خرید لپتاپ مستعمل از فرد فروشنده و در صورت عدم وجود آن اخذ یک برگ رسید دستی از فرد خریدار برروی فرم چاپی مخصوص اتحادیه مرتبط که دارای تمامی مشخصات ظاهری و فنی لپتاپ دست دومی است که در معرض فروش گذاشته شده و به امضاء رساندن و ثبت اثر انگشت فرد فروشنده در حضور و در تحت نظارت مامور خرید فروشگاه دارای جواز معتبر
 • پنج – رویت و کنترل بسیار دقیق مشخصات لپتاپ کارکرده از قبیل تطابق سریال نامبر و سریال تگ لپ تاپ استوک و یا دیگر موارد و نشانه های بارز و دارای اهمیت در مندرجات قید گردیده در کاغذ خرید و یا رسید دستی نوشته شده چاپی ، مطابق با نمونه اتحادیه فن آوران رایانه تهران و به امضاء و ثبت اثر انگشت رسیدن آن به وسیله شخص فروشنده ، در حضور مسئول خرید حاضر شده در محل اقامتگاه قانونی فرد فروشنده (از جانب فروشگاه دارای جواز معتبر اتحادیه مربوطه) یکی از موارد بسیار دارای اهمیت بالا و مهمی است که میباست بدون بکار بردن هیچگونه اغماضی رعایت گردد.
 • شش – انجام کلیه آزمایشهای فنی مورد نیاز بر روی رایانه قابل حمل کارکرده در مکان و محل اقامتگاه قانونی فروشنده و در مقابل دیدگان فروشنده لپتاپ استوک

 

مقررات و ضوابط قانونی برای خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم

علل انجام مراحل قید شده در ردیفهای یک تا شش مذکور در بالا چیست؟ و خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم چه اهدافی را دنبال می نماید؟

 • الف – بر حسب ضوابط قانونی ، ضروری است که خرید لب تاب دست دوم توسط فروشگاه دارای مجوز رسمی ، در محل کار یا سکونت فروشنده صورت پذیرد.
  به همراه داشتن معرفی نامه ای رسمی از جانب فروشگاه دارای مجوز (خریدار) در نزد مامور و متصدی خریدش ، و نیز به همراه داشتن دفتر خرید و فروش اموال دست دوم و دیگر فرمهای چاپی مورد لزوم که از سوی اتحادیه فن آوران رایانه تهران در اختیار فروشگاه قرار گرفته یکی از اساسی ترین ملزومات مورد نیازی میباشند که به صورت ۱۰۰% احراز هویت فرد مراجعه کننده را ثابت خواهد نمود.
 • ب – رویت لپتاپ استوکی که قرار است مورد خرید و فروش قرار گیرد ، به مامور خرید فروشگاه این ایمان و اعتقاد را میبخشد که مورد معامله قرار دادن آن منطقی است و هم برای خریدار و هم برای فروشنده به صلاح و صرفه میباشد و به اصطلاح یک بازی برد، برد است.
 • ج – احراز رسمی و قانونی هویت فرد فروشنده به وسیله ارایه کارت ملی و دیگر مدارک شناسائی معتبر و تطبیق دادن آن با مشخصات ظاهری فرد مایل به فروش رایانه همراه کارکرده ، به مسوول خرید فروشگاه این اطمینان خاطر را خواهد داد که بعدها و در مدت زمانی بعد از خرید لپ تاپ استوک ، فروشگاه با مطالب قانونی و درگیری با معضلات حقوقی و کیفری مواجه نحواهد شد.
 • د- دریافت کاغذ و یا فاکتور خرید لپتاپ کارکرده که حاوی همه اطلاعات فنی لپتاپ استوک است و در صورت فقدان آن مرقوم نمودن یک برگ کاغذ چاپی که یکی از فرمهای رسمی اتحادیه فن آوران رایانه تهران میباشد ، در حضور و در معرض دید مامور خرید فروشگاه دارای مجوز به امضاء و ثبت اثر انگشت فروشنده لپ تاپ میرسد یکی از نشانه های اصالت لپتاپ دست دوم برای مامور خرید میتواند محسوب گردد.
 • ه – چک نمودن بسیار با دقت شماره های سریال قید شده برروی بدنه رایانه پرتابلی که قرار است در معرض خرید و فروش قرارگیرد و بصورت وافری از آنها در ردیف پنج مذکور در سطور بالا ذکری بعمل آمد.
 • و – انجام تستهای تخصصی و مورد لزوم برروی رایانه قابل حمل استوک از قبیل تست و آزمایش صفحه نمایش ، تست رایتر ، چک نمودن صفحه کلید ، و باطری آزمایش هارد و رم و آداپتور و دیگر اجزای مهم یکدستگاه رایانه همراه کارکرده میتواند آرامش بخش خیال مامور خرید فروشگاه دارای مجوز رسمی خریدار لپتاپ دست دوم از این جهت باشد که لپتاپی را که در حال خرید آن است دارای سلامت کامل میباشد.

و در نهایت فروشگاه قیمت و ارزش پیشنهادی خود را به فروشنده اعلام می دارد و در صورت حصول توافق بر سر قیمت لپ تاپ دست دوم ، بلافاصله وجه آن به شماره حسابی که به نام فروشنده است واریز می گردد.

 

 

خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم

 

 

نتیجه گیری

فروشگاه اطلاع وب این اطمینان خاطر را به شما میدهد که فروش لپتاپ کارکرده شما به این مجموعه و در تحت نظر قوانین حاکم بر اتحادیه فن آوران رایانه تهران که این مکان را مفتخر به دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره از سوی مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت و تجارت و معدن نموده است. ضامن منفعت مادی و معنوی شما سروران محترم میباشد.
لازم است در این مقاله به این مطلب هم اشاره ای بنمائیم که فروشگاه ما در زمینه های زیر نیز فعالیت گسترده ای را در شهر تهران و اطراف آن دارد:

 1. خرید و فروش انواع کامپیوتر کارکرده (کامپیوتر استوک)
 2. خرید و فروش انواع مانیتور دست دوم (مانیتور استوک)
 3. خرید و فروش انواع مختلف نوت بوک کارکرده (نوت بوک دست دوم)
 4. ارایه کلیه خدمات مرتبط در حوزه سخت افزاری علوم آی تی

هدف فروشگاه اطلاع وب به عنوان خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم ، کسب اعتماد حداکثری شما گرامیان میباشد.

نویسنده مقاله: امیر حاجیان فر

 

خریدار و فروشنده لپ تاپ دست دوم