نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک فروشگاه اطلاع گستر

حبیب جانبهان حبیب جانبهان
2,500 بازدید
نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک فروشگاه اطلاع گستر

نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک فروشگاه اطلاع گستر

نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک فروشگاه اطلاع گستر

فروشگاه اینترنتی اطلاع گستر، لپ تاپ، کامپیوتر و سایر لوازم جانبی را به فروش می رساند و شما مشتری گرامی میتوانید حداکثر ۲۴ ساعته در شهر تهران و حداکثر ۷۲ ساعته برای سایر شهرهای کشور، کالای مورد سفار ش خود را درب منزل یا محل مورد نظر خود دریافت نمایید. کالاهایی که در فروشگاه اطلاع گستر به صورت آنلاین برای فروش ارائه شده است، کاملا تست شده و سالم می باشند.

لطفا در هنگام خرید به مشخصات درج شده برای لپ تاپ هایی که در سایت گذاشته شده اند دقت نمایید. در پایان سفارشات برای شما فاکتور خرید به صورت ایمیل ارسال میگردد که حاوی یک کد پیگیری درباره کالای مورد نظر است.

فروشگاه اینترنتی اطلاع گستر یکی از معتبرترین مراجع خرید و فروش لپ تاپ دست دوم در سراسر کشور است، این فروشگاه دارای مجوز رسمی ازاتحادیه ماشین های اداری می باشد و دارای نشان ملی (رسانه دیجیتال) می باشد. فروشگاه اینترنتی اطلاع گستر همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد.

دراین مقاله قصد داریم به طور کامل درباره نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک فروشگاه اطلاع گستر صحبت کنیم و تمامی جزئیات مربوط به دریافت و اخذ نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما عزیزان شرح دهیم، پس خواهشمندیم ما را تا انتها همراهی کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک  (E-namad) چیست؟

امروزه، انجام خیلی از کارها از راه دور و از طریق اینترنت انجام می پذیرد و به دنبال آن آسانی انجام فعالیت ها و صرفه جویی در زمان و هزینه، علاقمندی بی شماری در مردم به استفاده از دنیای مجازی را به همراه داشته است که خرید اینترنتی یکی از این فعالیت ها محسوب می شود. خرید از لذت بخش ترین تفریحات در میان مردم محسوب می شود، که خرید اینترنتی لذت آن را دوچندان می نماید، اما مسئله مهمی که در این میان وجود دارد از ملزومات خرید به صورت آنلاین محسوب می شود و آن داشتن اطمینان از خرید است.

مشتریان نیاز دارند زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی به صورت آنلاین خرید می نمایند از کیفیت محصول، قیمت ارائه شده آن، رسیدن محصول خریداری شده در زمان تعیین شده حصول اطمینان نمایند و در مقابل شخص حقوقی و یا شخص حقیقی که به صورت شرکت فعالیت می نماید بتواند محصولاتش را در سایت یا فروشگاه اینترنتی خود ارائه نمایند و به کسب و کار خود رونق دهند و با ایجاد کسب و کار به اقتصاد کشور کمک نمایند.

در این میان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی های لازم به حل این مسئله ضروری و جهت جلوگیری از فعالیت های غیر مجاز متخلفان، مجوزی را با هدف ایجاد چارچوب قانونی برای فعالیت کردن سایت ها و احراز هویت و صلاحیت آنان جهت ایجاد کسب و کار اینترنتی به نام نماد الکترونیکی (E-namad) پیشنهاد نمود و این پیشنهاد توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات طبق کمیسیون ۲۸۸ در سال ۹۳ تصویب شد و نوع نماد و هزینه دریافت نماد الکترونیکی مشخص گردید. نماد الکترونیکی یا مجوز راه اندازی کسب و کار اینترنتی با هدف دفاع از حقوق مشتریان و مصرف کنندگان، فضای مجازی را به محلی امن تبدیل می نماید.

هدف استفاده از نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

خرید مجازی زمانی برای مصرف کنندگان قابل اطمینان و جذاب خواهد بود که آن سایت مورد تایید یک ارگان یا سازمان بوده و صحت عملکرد سایت کسب و کار اینترنتی را تایید کرده باشد، که اعطای نماد اعتماد الکترونیک این عمل را انجام داده و زیر ساخت های امنیتی را به وجود می آورد. داشتن نماد الکترونیکی مزایایی دارد که مشتریان را ترغیب به انجام خرید اینترنتی می نماید که

بخش عمده ی این مزایا به شرح زیر می باشد:

 • ۱-حفاظت از اطلاعات محرمانه مصرف کنندگان
 • ۲-داشتن قیمت گذاری استاندارد محصولات، کیفیت محصول
 • ۳-صحت اطلاعات در مورد کالاهای ارائه شده
 • ۴-مورد شناسایی قرار دادن صاحب کسب و کار اینترنتی
 • ۵-اطمینان از گارانتی و وارنتی، خدمات پس از فروش
 • ۶-وجود مراجع ذی ربط، ایجاد حصول اطمینان و پیگیری قانونی در صورت بروز خلاف از سوی سایت مربوطه
 • ۷-ایجاد فضای تجارت الکترونیک مدل تجارت الکترونیک B2C(فروش محصولات به صورت آنلاین)
 • ۸-امکان دریافت درگاه بانک و استفاده از خدمات اداره پست به وسیله عقد قرارداد

انواع نماد الکترونیکی(نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک)

۱٫نماد الکترونیکی موقت ۲٫ تک ستاره ۳٫ دو ستاره

نماد الکترونیکی موقت: زمانی که سایت اینترنتی کسب و کار خود را تازه شروع کرده و نیاز به جلب اعتماد مشتریان دارد و معیارهای لازم برای دریافت نماد الکترونیکی را به طور کامل ندارد، نماد موقت به او داده می شود تا بتواند فروش محصولات خود را انجام دهد و ضرر نکند، تا اسرع وقت به تکمیل شرایط خواسته شده توسط سازمان توسعه الکترونیکی بپردازد و نماد الکترونیکی خود را به صورت دائم دریافت نماید.

نماد الکترونیک تک ستاره:

برای دریافت این نماد پس از اتمام طراحی سایت، باید درخواست نماد الکترونیکی تک ستاره نمود و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به بررسی سایت درخواست کننده می پردازد و کم و کسری ها را به صاحب سایت گزارش داده و بعد از تکمیل این موارد موفق به دریافت نماد تک ستاره می گردد.

نماد الکترونیک دو ستاره:

شرایط دریافت این نماد مانند نماد تک ستاره می باشد با این تفاوت که درخواست کننده نماد، باید از پروتکل SSL در طراحی سایت اش جهت برقراری ارتباط امن بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده استفاده نماید تا از هرگونه سوء استفاده وکلاهبرداری های اینترنتی جلوگیری شود و همچنین باید از درگاه بانک در وب سایت استفاده گردد.

این نکته را باید در نظر گرفت که با بالا رفتن سطح عملکرد سایت های کسب و کار اینترنتی و رضایت مشتریان تعداد ستاره های نماد الکترونیکی هم بیشتر می شود، اما در حال حاضر بالاترین تعداد ستاره، دو عدد می باشد که در آینده نزدیک، به تعداد بالاتر برای سایت های واجد شرایط ارتقاء پیدا می نماید. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای اعطای انواع نماد الکترونیکی کارشناسانی را در نظر گرفته تا وب سایت را از جهات زیر مورد بررسی قرار دهند تا صاحبان کسب و کار در صورت داشتن ایراد و یا رعایت نکردن موارد الزامی در سایت طی گزارشی به آنها، برای رفع و بهبود آنها اقدام نمایند.

نکات مهم در مورد نماد اعتماد الکترونیکی

در این بخش به ذکر یک سری نکات که در حیطه نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک  که دانستن آنها خالی از لطف نیست، می پردازیم:

صاحبان وب سایت ها قبل از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک می توانند تغییر شخصیت از حقوقی به حقیقی و بالعکس را انجام دهند، اما بعد از اخذ نماد این درخواست امکان پذیر نمی باشد و برای انجام این کار باید پرونده نماد اعتماد الکترونیکی کنونی را باطل و مجددا با نوع شخصیت جدید اقدام نمایند.

مورد مهم برای دریافت نماد الکترونیکی شخصیت حقوقی سند محل سکونت شرکت یا موسسه و … یا اجاره نامه می باشد، که سند می تواند به نام شرکت یا هر کدام از اعضای هیات مدیره و یا افراد دارای حق امضاء باشد و در مورد اجاره نامه زمانی که درخواست نماد می شود باید اعتبار زمانی لازم را داشته باشد.

برای اعطای نماد اعتماد، زمانی برای تایید آدرس و شماره تماس محل کسب و کار اینترنتی و احراز هویت مالک حقیقی یا حقوقی ( توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا ) و بررسی چک لیست الزامات نماد، سپری می شود که به طور میانگین در صورت نبودن مسئله خاصی ۷ الی ۱۰ روز کاری طول می کشد.

برای دریافت نماد دیگر نیازی به حضور فیزیکی نیست و از طریق سایت Enamad.ir می توان ثبت نام نموده و مدارک خواسته شده جهت ارزیابی را ارسال نمود، و این نکته را باید در نظر گرفت که سایت باید به طور کامل راه اندازی شده باشد سپس برای اعطای نماد الکترونیکی اقدام گردد.

 

نماد اعتماد لپ تاپ

 

 

هزینه دریافت نماد الکترونیکی ۱۷۵ هزار تومان می باشد. پیش تر بابت تایید آدرس پستی محل کسب و کار اینترنتی هزینه ای جداگانه به صورت سالانه دریافت می گردید و هر سه ماه کدی همراه پاکت پستی برای مراکز ارسال می شد و مالک کسب و کار باید این کد را در سامانه وارد می کرد، اما اکنون این هزینه حذف گشته و هزینه پست براساس نوع سرویس پستی از خود متقاضی دریافت می گردد.

محتوای درج شده در سایت باید مرتبط با موضوع کسب وکار ارائه داده شده باشد، همچنین باید در نظر داشت که راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید مطابق با قانون روزجمهوری اسلامی باشد و باید در فروش کالا و نحوه تبلیغ محصول جهت فروش از قوانین تبعیت نمود و هرگونه عمل غیر قانونی عدم استفاده از قوانین دولت ایران توسط کارشناسان به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گزارش خواهد شد.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک چیست؟

وب سایت ها برای دریافت این نماد اعتماد، باید شرایطی را رعایت نمایند تا بتوانند آن را دریافت کنند:

۱ -خرید و فروش کالا یا خدمات در سایت

یکی از این شرایط دریافت نماد، این می باشد که تنها شرکت ها و یا وب سایت هایی نماد دریافت می کنند که در سایت خود خدمات خرید و فروش اینترنتی و فقط آنلاین داشته باشند و حتما به ثبت قانونی رسیده باشند.

اگر سایت دارای خدمات فروش کالایی نمی باشد یا مثلا فقط در سایت کار تبلیغی دارند، نیاز به ثبت نماد ندارند.

۲- صاحب دامنه

حتما باید دامنه ی سایت به اسم مالک یا شرکت باشد. در صورتی که شرکت نماینده ی قانونی دارد باید مدارک حقوقی شرکت اعلام گردد.

برای دریافت نماد دوستاره، مدارک دریافت گواهینامه SSL احتیاج می باشد.

۳- تایید صلاحیت توسط پلیس نظارت

برای دریافت نماد باید صلاحیتتان از سمت پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا تایید گردد. نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. این نتیجه از طریق استعلام گرفته شده در پرونده نماد شما، به صورت ایمیل ارسال می گردد. در صورت منفی بودن جواب، هویت فرد رد شده و وارد لیست سیاه می گردد و امکان درخواس

ت مجدد را ندارد. ولی با گزینه ای که در پنل به نام فرجام خواهی وجود دارد می توان پس از مراجعه به دادگاه و ارائه مدارک، مشکل را برطرف نمود.

۴ -درج قیمت ها درسایت

یکی از شرایط دریافت ای نماد، درج قیمت محصولات و کالاها در زیر آنها می باشد که ارائه اطلاعات در قالب پیش فاکتور یا به صورت سبد خرید الزامیست.

۵- شرط سنی

یکی از دیگر شرایط، داشتن سن ۱۸ سال تمام می باشد.در صورتیکه زیر ۱۸ سال باشد باید از دادگاه، حکم رشد را دریافت نماید.

نحوه ی دریافت نماد اعتماد الکترونیک از سایت https://enamad.ir

نکته: حتما بخش قوانین و مقررات سایت enamd.ir را مطالعه نمایید و الزامات موردنیاز را در سایت را، انجام دهید.

ابتدا وارد وب سایت http://www.enamad.ir شوید و گزینه ی درخواست نماد را انتخاب نمایید. سپس روی ایجاد حساب کلیک نمایید و ایمیل، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

پس از ورود به بخش کاربری خود، روی گزینه ی تکمیل فرم اطلاعات کلیک نمایید و اطلاعات خود را وارد کنید.

در همان بخش قبلی، روی گزینه ی بارگذاری مدرک کلیک کرده و مدارک را آپلود کنید و سپس روی گزینه ی احراز هویت رفته و تلفن های خود را وارد نمایید.

دکمه ی افزودن کسب و کار را انتخاب نمایید و پس از ورود با دقت اطلاعات، نام کاربری و رمز در قسمت مشتریان فروشگاه را ایجاد نمایید و آن را در اختیار مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک، جهت تست های لازم روی سایتتان، قرار بدهید.

گزینه ی بعدی انتخاب گزینه ی مدیریت کسب و کار می باشد که گزینه ی احراز اطلاعات کسب و کار انتخاب می شود و آدرس ثابت و آدرس پستی در آن تایید می گردد و سپس در همین قسمت فرم نظرسنجی را پر نمایید.

مواردی که مربوط به چک لیست می باشد را انجام دهید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک

 

شرایط تمدید مدت اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک چیست؟

در موضوع شرایط تمدید سایتها و شرکت های دارای نماد الکترونیکی چند مورد را می توان نام برد:

اگر کسب و کاری شکایت و یا اخطار ثبت شده ای نداشته باشد، تمدید به صورت خودکار انجام خواهد شد. بدین صورت که ایمیلی مبتنی بر تمدید برای مالک خواهد آمد که با مراجعه به پنل خود می تواند پیگیری تمدید را انجام نماید.

 

در صورتیکه خطای رفع نقص از سوی کارشناس، پیگیری و رفع نگردد زمانی که اعتبار لوگو به اتمام رسید، مهر “منقضی شد” بر روی نماد نمایش داده خواهد شد. اگر تا دو هفته ی آتی پیگیری نگردد، تعلیق می گردد و در صورت برطرف نکردن در لیست سیاه قرار خواهد گرفت.

مدت زمان اعتبار آن به تصویب مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک، دو سال می باشد که در صورت تمایل به تمدید آن باید حدود سه هفته به پایان آن، مجدد درخواست را برای تمدید آن ارسال نمایند.

 

در صورتیکه کسب و کاری نیازی به تمدید نداشته باشند، درخواست خود را دوهفته مانده به ابطال، اعلام می نمایند.

تعهدات سایت های دارنده نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک چیست؟

دارنده ی نماد اعتماد دارای وظیفه هایی می باشد که در زیر به آن اشاره شده است:

 • در صورتی که مدل کسب و کار تغییر کرده است، ظرف مدت دو روز باید تغییرات را اطلاع رسانی نماید.
 • زمانی که به اخطار یا پیامی از طرف مرکز به صاحب کسب و کار اعلام می گردد، حتما طی دو روز به آن پاسخ داده شود.
 • در صورتیکه نیاز به ارسال گزارش و مستندات به مرکز می باشد، آنها را در مدت زمان اعلام شده، تحویل نمایند.
 • زمانی که نماد به صورت تعلیق در آمده است، مطابق دستورالعمل ها نباید هیچگونه تعهد جدید قبول و انجام گردد.
 • طبق ظوابط، ورود بازرسان به تمام اماکن فعالیت و یا دسترسی به اطلاعات و تجهیزات باید آزاد باشد.
 • در صورتیکه شخص حقوقی باشد، باید تغییرات در اساسنامه، مدیرعامل و … را باید به مرکز اطلاع رسانی نمایند.
 • در صورتیکه نیاز به واگذاری کسب و کار به شخص دیگری می باشد نیز نیاز به اطلاع رسانی است.

سوالات متداول در مورد نماد اعتماد الکترونیکی

۱- زمان اعتبار ای نماد چقدرمی باشد و چه زمانی می‌ توان آن را تمدید کرد؟

اعتبار آن یک سال می باشد و سه هفته قبل از انقضا باید اطلاعات کاربری را بروزرسانی نمایید. برطبق مصوبه جدید(کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، اعتبار نماد به دو سال افزایش داشته است.

۲- آیا می توان دامنه ی سایت را برای ای نماد تغییر داد ؟

خیر این امکان وجود ندارد ولی می‌توانید یک کسب و کار جدید اضافه کنید.

۳- امکان تغییرشخصیتهای حقیقی یا حقوقی امکان پذیر می باشد ؟

بله امکان دارد، برای انجام آن باید به کارشناس مربوطه از راه پنل کاربری خود، تیکت ارسال کنید تا آن را بررسی نمایند.

۴- آیا ممکن است ای نماد را لغو نمود ؟

بله برای لغو آن باید درخواست باطل شدن نماد را به شماره فکس اعلام شده، ارسال نمایید. مدارک لازم که شامل دلیل لغو، نام صاحب نماد،آدرس دامنه، امضا، شناسه و کپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی می شود را، ارسال نمایید.

۵- معنی ستاره‌های

نماد اعتماد چیست؟

هر چقدر ستاره های بالاتری داشته باشید نشان دهنده ی سطح بالاتر از کیفیت و اعتماد کارایی وب سایت می باشد.

۶- نماد اعتماد بدون ستاره نشانه ی چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک بدون ستاره به کسب و کارهای اینترنتی کوچک و تازه تاسیس که توانسته اند تمام موارد را رعایت نمایند داده می شود.

۷- آیا به کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نماد اعتماد تعلق خواهد گرفت؟

بلی. در حال حاضر به شبکه های اجتماعی و پیام رسانهای مجاز، این نماد اعطا می گردد. افرادی که دارای کسب و کارهایی در زمینه های شبکه های اجتماعی و همچنین پیام رسانهای مجاز هستند، می توانند با ثبت نشانی فعالیت خود و اخذ نماد اعتماد، نشانی خود را ثبت کنند.

۸- آیا قبل از اینکه نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک را دریافت نماییم، می توان از عکس نماد استفاده نمود؟

خیر به هیچ وجه. زیرا نشانه ی نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک یک نشان دولتی می باشد که هرگونه جعل وسوء استفاده از آن ممنوع می باشد و شامل احکام جعل نشان دولتی است .

۹- در پروفایل لوگوی نماد اعتماد، چه اطلاعاتی درباره کسب و کارنمایش داده می‌شود؟

بعد از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی لپ تاپ استوک و گرفتن مجوز، یکسری از اطلاعات به صورت نمایش در پروفایل شما، در معرض دید افراد قرار خواهد گرفت مانند: نام و آدرس کسب وکار، وضعیت نماد و آدرس، تلفن و ایمیل.

تماس با ما

فروشگاه اینترنتی لپ تاپ اطلاع گستر به همت تیم متخصص و کارشناسان فروش اینترنتی این مجموعه مدیریت می شود. در این فروشگاه انواع برندهای معتبر لپ تاپ و کامپیوتر و سایر قطعات جانبی به صورت آنلاین سفارش داده می شود و در کمتر از ۷۲ ساعت درب منزل یا محل کار مشتریان تحویل میگردد. قوانین فروشگاه آنلاین اطلاع گستر به طور کامل منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا مشتریان محترم نیز موظف هستند که به رعایت قوانین مرتبط با مشتریان عمل نمایند.

نشانی فروشگاه : تهران – میدان حر – خیابان امام خمینی تقاطع اسکندری و مرتضوی پلاک 

خریدار لپ تاپ در محل | Tel : 09121011804

 

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۱۹۲۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۳۷۳۷۶۱- ۰۹۱۲۱۰۱۱۸۰۴

لینک کانال تلگرام : ettelagostar1@

 

دسته بندی لپ تاپ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت