تبلت دست دوم
راهنمای خرید تبلت دست دوم

برای خرید تبلت دست دوم به چه نکاتی دقت کنیم ؟

امروزه با توجه به متنوع بودن تبلت ها هم از نظر قیمت وهم از نظر کارایی ولی باز هم کسانی هستند. که سراغ تبلت های کار کرده میروند (به ویژه تبلت دست دوم). کسانی هستند که برحسب احتیاج و هزینه ی خود اینگونه تبلت ها را پسند می کنند. گرچه ممکن است یک تبلت قدیمی نیاز آنها را برطرف کند.

بعضی افراد ممکن است برای فرزندان خود تبلت کار کرده بخرند. تا فرزندشان بتواند با آن بیشتر آشنا شود. و طریقه ی کار کردن با آن را یاد بگیرد. سرانجام با پیدا کردن نیازهایشان و استفاده هایی که ممکن است از آن داشته باشند. به دنبال یک تبلت دیگر باشند.

جستجو در باره ی تبلت دست دوم مورد نظر

بهتر است قبل از خرید تبلت مورد علاقه ی خود راجع به آن پرس و جو کنید. می توانید با بازدید از وب سایت ها واز کسانی که آن را خریده اند نظر خواهی کنید. واز پیشنهادهای آنها استفاده کنید. حتی می توانید از متخصصانی که سازنده ی تبلت ها هستند مشاوره بگیرید. با انجام این کار می توانید به نقاط قوت و ضعف تبلتی که می خواهید بخرید. آگاهی کسب کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

با خرید تبلت دست دوم این امکان را پیدا میکنید که بهترین انتخاب را در خرید تبلت نو داشته باشید. البته باید در نظر داشت که اصلی ترین علت در خرید تبلت دست دوم مقرون به صرفه بودن آن است. هنگامی که در وب سایت ها به سرچ کردن درباره ی عملکرد و کارایی تبلت ها می پردازید. سعی کنید تفاوت قیمتها را پیدا کنید. تا بتوانید در خریدی که انجام می دهید منفعت کسب کنید .

تبلت دست دوم

 

 

بررسی ضمانت نامه و امکان مرجوع کردن تبلت دست دوم در صورت لزوم

هر چند می دانیم که وسایل کار کرده فاقد ضمانت نامه هستند. ولی اگر تبلت کار کرده ای که خریده اید خیلی نو است و مقداری از ضمانت نامه ی آن باقی مانده است. از فروشنده درخواست کنید که حتما کارت ضمانت نامه را به شما تحویل دهد. بر اساس کارت ضمانت نامه می توانید از زمانی که تبلت خریداری شده اطلاع کسب کنید. ولی اگر مهلت ضمانت نامه به پایان رسیده بود از فروشنده بخواهید که مدت زمانی برای پس دادن تعیین کند. در این بازه ی زمانی که فروشنده به شما فرصت داده می توانید به عیب و ایرادها و همچنین سالم بودن تبلت پی ببرید .

سعی کنید جعبه ی که مختص به خود تبلت است را از فروشنده بگیرید. اگر چه جعبه ی اصلی برای وسایل کار کرده زیاد ارزشمند نیست. ولی همین جعبه می تواند اطلاعات جامعی در باره ی وسیله ای که خریده اید در اختیار شما قرار دهد. و همین طور می توانید از دزدی بودن یا نبودن آن مطمئن شوید .

بررسی اصالت تبلت دست دوم

به شماره سریالی که روی وسلیه درج شده دقت بیشتری داشته باشید. چنانچه این شماره خراشیده شده ویا قسمتی از آن پاک شده باشد از خرید آن صرف نظر کنید .

بهتر است هنگام خرید جستو جویی در بازار داشته باشید. هنگامی که تبلت های نو با برندهای معروف به بازار می آیند سرو صدا و هیجاناتی با خود به دنبال می آورند. بایستی موقع ای را برای  خرید در نظر بگیرید که مدل های نو هنوز در بازار پخش نشده باشند. در مواقعی کسانی هستند که تبلت های خود را برای فروش می گذارند تا بتوانند مدل های جدیدتر را تهیه کنند. متنوع بودن تبلت ها یی که برای فروش می گذارند باعث افت قیمت ها شده که این افت قیمت باعث می شود. یک تبلت با قیمت مناسب وکارایی بالا بخرید  .

شرایط خرید تبلت دست دوم

سعی کنید هنگام خرید خونسرد باشید. زمانی که فروشنده قیمت مناسبی به شما داد سریع اقدام به خرید نکنید. بلکه دلیل ارزان بودن آن را پیگیری کنید. برخی مدل ها در بازار وجود دارد که در ظاهر سالم هستند. و هیچ گونه عیب و ایرادی ندارند. و کسی نمی تواند آنها را شناسایی کند.  ولی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری معیوب هستند.

اگر تبلت مورد علاقه ی خود را انتخاب کردید. حتما بطور دقیق در باره ی آن تحقیق کنید. و از فروشنده سوال کنید افرادی که اخیرا این تبلت را خریده اند از آن راضی بودند به مشکل برخورد نکردند. همچنین سوالاتی از قبیل کیفیت صفحه نمایش ، چون بعضی از تبلت ها یه مدت زمانی که کار می کنند. کیفیت اولیه ی خود را از دست می دهند و همین طور وضعیت ظاهری آن را هم بررسی کنید. که دچار خش و ترک خوردگی و شکستگی نباشد.

تبلت دست دوم

 

 

اهمیت باتری در تبلت دست دوم

یکی دیگر از نکات ضروری که از اهمیت ویژه ای برخوردار است باتری تبلت است. که چند ساعت می تواند شارژ را در خود ذخیره کند. بایستی از فروشنده در این مورد سوالاتی پرسید. بعضی باتری ها هستند که در مدت زمان کوتاهی دچار افت شارژ می شوند. اگر تبلتی همچین مشکلی داشت باید از خرید آن انصراف داد .

اگر بتوانید به همه ی نکات گفته شده در خرید موبایل و تبلت نو و کار کرده را رعایت کنید. می توانید از دستگاهی که خریده اید سالها با خیال راحت استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با تیم فنی مجموعه اطلاع وب تماس بگیرید.

موفق باشید