لپ تاپ و تبلت برای کودکان
آیا لپ تاپ و تبلت برای کودکمان خریداری کنیم؟

درحال حاضر رشد تکنولوژی ما را به سمت و سویی می برد. که در هر لحظه درگیر به روزترین ابزارها و تکنولوژی ها باشیم. بنابراین این موضوع اگر در خانواده ها درست تعریف شود. با گذشت زمان و مدیریت و آگاهی مناسب می تواند مفید واقع شود. چرا که اگرفرزندانمان از دوران کودکی با تکنولوژی  های روز دنیا به درستی آشنا شوند. می توانند از جنبه های مثبت این ابزارها بهره مند شوند. و این مهم به آشنایی صحیح والدین و دانش آنها در زمینه ی این سخت افزارها و نرم افزارها برمی گردد. در مقاله “آیا لپ تاپ و تبلت برای کودکمان خریداری کنیم” قصد داریم. به جنبه های بیشتری ازین تبعات خرید لپ تاپ و تبلت برای کودکان بپردازیم.

دیدگاه برخی خانواده ها در خرید لپ تاپ و تبلت برای کودکان

برخی خانواده ها به دلیل عدم آگاهی مانع آشنایی کودکانشان با تکنولوژی می شوند. متاسفانه برخی دیگر بدون توجه و مدیریت کودک را در عصر بمباران اطلاعاتی رها می کنند. همین امر موجب می شود در اکثر مواقع شاهد بازخوردهای منفی از هر دو دسته ی فوق شویم. اگر در خانه های افرادی که دارای کودک هستند توجه کنیم. شاهد ابزارهای الکترونیکی برای بازی های کودکانشان هستیم. سوالی که اکثر والدین از متخصصین امور رایانه ای می پرسند. این است که آیا اجازه ی دهیم فرزندانمان زمان خود را صرف کامپیوتر و تبلت کنند؟ و اینکه بین تبلت و لپ تاپ کدام بهتر است؟ و پرسش های دیگر که سبب سردرگمی والدین می شود.

گزینه مناسب

لپ تاپ و تبلت برای کودکان ؟ پاسخ این پرسش را نمی توان به صورت صفر یا صد داد. بلکه بستگی به شرایط خانواده ها دارد ولی از نظر کاربردی بودن، گزینه ی پیشنهادی می تواند لپ تاپ باشد. در اینجا مشکلی که وجو دارد. هزینه ی بالای لپ تاپ نسبت به تبلت می باشد. همین امر سبب می شود که به خرید لپ تاپ را به تاخیر بیندازند. ولی در آینده ی نه چندان دور با رشد سنی کودکشان و تغییر خواسته های وی مجدد درگیر هزینه کردن در این زمینه شوند. پیشنهادی  که می توان به اینگونه افراد داد. این است که لپ تاپ دست دوم و استوک به جای لپ تاپ های نو خریداری کنند.

این انتخاب سبب می شود که علاوه براینکه قابلیت های تبلت را داشته باشد. هزینه ها نسبت به خرید کامپیوترهای دست اول کمتر باشد. همچنین  باتوجه به اینکه کودک در حال رشد می باشد. و نیازهای وی در حال تغییر مطمینن لپ تاپ  نسبت به تبلت برتری خود را نمایان می کند. چون قابلیت های سخت افزار لپ تاپ نسبت به تبلت بیشتر می باشد و با گذشت زمان می توان علاوه بر اهداف سرگرمی برای اهداف آموزشی و کاری نیز مورد استفاده ی قرار گیرد.

در خرید لپ تاپ و تبلت برای کودکان ، نیاز سایر افراد را نیز در نظر بگیرید

انتخاب درست در خرید لپ تاپ و تبلت برای کودکان ، همچنین نیازهای سایر اعضا خانواده را برطرف کند. بنابراین پیشنهاد میشود والدین با توجه به وضعیت و شرایط مالی و خانوادگی خود کودکانشان را با تکنولوژی آشنا کنند. مراقب نحوه ی استفادهی فرزندشان از این ابزارها باشند. انتخاب نوع ابزار به شرایط مالی و سلیقه ی افراد بستگی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه اطلاع وب تماس بگیرید.